ÖVRIGT / Diverse / Bricka 5188557
*
nr 518 8557
Bricka
Wien, porslin/pläter
Utrop:
100 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 april 2008
kl 16:25:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/4 23:42:28
1
200 kr
4/4 11:29:10
2
300 kr
4/4 19:48:48
3
400 kr
6/4 16:00:36
4
500 kr
6/4 21:17:15
5
Vinnande bud
7/4 13:59:00
6
750 kr
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: austria bricka europa europeisk nysilver pläter porslin vienna wien österrike österrikisk
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:11
*
Bricka
nr 518 8557
Bricka
Wien, porslin/pläter
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 april 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/4 23:42:28 | 1 | 200 kr |
4/4 11:29:10 | 2 | 300 kr |
4/4 19:48:48 | 3 | 400 kr |
6/4 16:00:36 | 4 | 500 kr |
6/4 21:17:15 | 5 | Vinnande bud |
7/4 13:59:00 | 6 | 750 kr |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: austria bricka europa europeisk nysilver pläter porslin vienna wien österrike österrikisk
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:11